Mini nail polish collection

Jau atkal nācās atbrīvoties no pāris nagu lakām, kuras sastāvējušās vai izkaltušas. Dalos ar savu mazītiņo nagu laku kolekciju. Nagi ir mākslīgie, dažādi, tādēļ arī pamats var rēgoties cauri! Pārsvarā manas nagu lakas nu jau ir palikušas no AVON un pāris citām mazāk/vairāk zināmām firmām. 





Visu apskatot, saprotu, ka šis tas bildēs tomēr trūkst, bet tas nav nekas īpašs. Tā lūk, mazs ieskats manā nagu laku plauktā. Ceru, ka nākotnē šis viss dubultosies. Aij, kā patīk nagu lakas!
Jauku dienu, dāmas! :)



Di Palomo wild Fig Grape Dry Oil requested review



Sveicinātas! Izrādās, ka šis produkts daudzām iecienīts, un ja ne tieši sausā eļļa, tad roku krēms gan!

Par mani un šo dārgumu

Šis produkts manā plauktiņā nostāvēja pietiekami ilgu laiciņu, vairāk tādēļ, ka ļoti, ļoti patīk aromāts un sausā eļļa - žēl tērēt! Turpat blakus šiem iemesliem varu nostādīt arī to, ka šī bija dāvana man svētkos, un neko vairāk par to, ka tas tika nopirkts Rīgas centrā, atsevišķā veikalā (par kuru visiem esot jāzina, jo tas esot zināms), es zināju, ka neuzzināšu. Bet pienāca manā dzīvē tāds moments, kad gribējās beidzot to pienācīgi lietot. Tā nu esmu izlietojusi jau līdz pusei un noslēpumainībai no dāvinātāja puses oponēju ar to, ka pats varēs čāpot uz veikaliņu un pirkt vietā jaunu!

Kas ir sausā eļļa

Sausā eļļa ir radīta no bāzes un ēteriskajām eļļām, kas ir vieglas konsistences, taču dziļas iedarbības. To lieto ķermeņa krēmu vietā. Uzsūkšanās spēja sausajai eļļai ir dziļāka kā krēmam un tā neatstāj taukainu sajūtu uz ādas – protams to nevajag pārdozēt. Šo īpašību dēļ to arī sauc par sauso eļļu. Ziemā tā atrisinās sausas ādas problēmu, bet vasarā veicinās iedeguma rašanos un dziedēs ādu pēc sauļošanās.
Inese Priekule 
Par produktu



Lai gan iepriekš īsti nezināju, kas ir sausā eļļa un ar ko viņa ir tik īpaša, nepagāja ilgs laiks, kad pati sapratu, ka šī manta ir savas cenas vērta! Di Palomo dry oil ir caurspīdīga, tā neatstāj pēdas uz apģērba, matiem (tik tiešām, jo vairākas reizes ir nācies aizpūst sev garām. Trāpīts ir praktiski visur, nekādi traipi nepaliek!). Par aromātu man būs grūti spriest, jo es nesajūtu ne vīģes, ne vīnogas, nedz ko citu konkrētu. Kopumā varu vien pateikt, ka smarža ir maigi saldena, tā nav pārāk silta vai auksta, man lieliski der gan ziemai, gan vasarai. 

Lietoju viņu ikdienā, pārsvarā pirms gulētiešanas vai pēc skūšanās/depilācijas/epilācijas. Eļļa ļoti ātri iesūcas ādā un aromāts saglabājas pietiekami ilgu laiku! Man ir ieradums uzreiz pēc krēmu uzklāšanas vai sasmaržošanās apģērbties, tādējādi aromāts noturas arī uz drēbēm, bet varu teikt, ka šī eļļa acīmredzami iesūcas tik ātri, ka uz sava džemperīša to nevar just, ja vien ļoti tuvu tam nepiebāž degunu. 

Par iepakojumu


Manā īpašumā ir 50ml stikla pudelītes versija. Visas šīs sērijas sausās eļļas ir stikla pudelītēs. Iepakojumam klāt nāk skaista lapiņa ap korķīti, taču tā man jau sen ir nozudusi. Pats pudelītes korķītis ir no plastmasas. Ir smidzinātājs! Pirmā doma noteikti būtu tāda, ka eļļa vienkārši iztek no smidzeklīša, bet nēēēē - tā izšaujas ar ļoti spēcīgu strūklu (that's what she said) un, pateicoties šim smidzeklītim, ir pietiekami liels diametrs, lai ar vienu pūtienu nosegtu lielu daļu kājas vai jebkā cita. 

Rezumē

  • Di Palomo dry oil ir pieejama stikla pudelītē, 50ml tilpumā
  • Ļoti jauks, saldens aromāts, kurš ir noturīgs
  • (subjektīvi) Neizraisa alerģiju, iekaisumus vai citas problēmas, kad uzklāts uz tikko skūtas ādas
  • Ātri iesūcas
  • Neatstāj pleķus!
Kur pirkt, kur meklēt?

Kā jau teicu, pieejams ir kaut kur Rīgā. Man nestāsta kur, atvainojiet! :( Bet var pasūtīt AdoreBox mājaslapā (15ls), dipalomo.com (ar šipingu kopā ap 25ls). Pieejami arī 2 citi aromāti - rožu un apelsīnu, bet par tiem nemācēšu spriest. Man personīgi rožu aromāts nekad īsti nav paticis parfimērijā un citos izstrādājumos, savukārt apelsīnu varētu būt ass un apnicīgs. Tāpat pieejami ir roku krēmu, dušas komplekti, ziepes u.c. brīnumi! 


Organizing closet - tips for when you are stuck



Labrīt, daiļavas! Vakar izdarīju varoņdarbu - sakārtoju skapi. Ar mani ir vienkārši, jo mazāk lietu un plašāks, jo lielāka kārtība.
 Bildē ir mans skapis pirms savešanas kārtībā. Ar rezultātiem esmu apmierināta! Parasti iesprūstu un nezinu, ar ko sākt, ar ko beigt un kur salikt visu lieko un to, no kā žēl šķirties. Vakar saņēmos un nāku palīgā tām, kurām ir līdzīga problēma.

Ko darīju, ar ko sāku? Parasti es visas drēbes čupās izmetu uz grīdas un tad skatījos, kur ko likt. Šoreiz rīkojos savādāk - uzreiz kārtoju un organizēju drēbes kaudzītēs, lai vieglāk orientēties.


Kaudzītes veidoju pēc šāda principa:

1. Drēbes, kuras karināt, ar īsām rociņām.
 2. Drēbes kuras karināt, ar garajām rociņām.
 3. Drēbes, kuras 100% vairs nevilkšu.
 4. Netīrās drēbes vai tās, kuras nepieciešams lieku reizi pārmazgāt.
 5. Ziemas un siltās drēbes, drēbes citai sezonai.
 6. Maiciņas, tank tops.
 7. Bottoms - džinsi, svārki.
 8. Gultas drēbes - pidžammas, maiciņas, utt.
 9. Drēbes, ar kurām neiešu sabiedrībā jeb mājas drēbes.

Kopumā sanāk iziet cauri trīs fāzēm - saorganizēšana, tad sakarināšana un beigās atbrīvošanās no liekā. Man ir mazāk pakaramo kā drēbes, kuras jākarina, tādēļ centos izvēlēties svarīgākās drēbes, kuras karināt, tā, lai neatkārtojas pārāk bieži krāsa, lai or dažādība. Atlikušās drēbes saliku plauktiņos - augšā garrokainos, tad īsrokainos, tad maiciņas, tad bottoms un pašā skapja apakšā kurpes un somas. Plauktiņu aizmugurēs novietoju gultas drēbes.

Tagad pienākusi trešā - pēdējā fāze. Es ļoti pieķeros savām drēbēm, tādēļ atbrīvoties no tām man ir grūti. Noteikti arī kādai no jums to ir grūti izdarīt, bet, ja to izdarīju es, to izdarīsiet arī Jūs! Skapī no 9 kategorijām es atstāju tikai 5. Citas sezonas drēbes sapakoju un noliku ziemai, drēbes, kuras 100%nevilkšu liku vienā maisā atdošanai. Un tagad ir pats grūtākais: kad ej cauri savām mājas drēbēm, atstāj TIKAI tās, kuras zini, ka 510% vilksi. Pārējās, par kurām šaubies, divreiz nedomājot, liec maisā atdošanai. Pārāk daudz drēbju skapī kavē jaunu iegādi un bremzē domāšanu un meklēšanas procesu, kur atrodas tas un šitas.

Apsveicu! Esi veiksmīgi sakārtojusi savu skapi un vari būt droša, ka tajā atrodas viss velkamais. Īsumā - savā skapī glabā tikai tās lietas, kuras vilksi; veicini skaistu skapi un sevis pucēšanos ar mājas drēbju maksimālu izslēgšanu no tā!


Lūk, gala rezultāts. Dzīvē izskatas satriecoši! Jauku dienu, meitenes :)



































And what have you been up to?

Labas ziņas -augustā atgriežos pie kaut cik sakarīga grafika blogam. Nespēju īsti iedomāties, kā tikšu galā, bet vismaz būšu pietiekami nodarbināta. Ko es pašlaik daru? Gatavojos ziemai. Ja nopietni - gatavoju ' produktu' aukstākam laikam. Ražoju, adu.. Ap oktobri būs iespējams apskatīt gala rezultātus, domāju, ka izskatīsies skaisti. Būs iespējams arī pasūtīt. Turpinu savu pagājušā gada hobiju,kas neļauj aizmirst par sāpošām rociņām, hehe. 

Tā lūk! Līdz vēlākam :)



Quick bun alternative

Labdien, daiļavas!
Šodien testēju Blogger aplikāciju androīdam, savas darba vietas apgaismojumu un attēlus, un esmu ieradusies ar, manuprāt, liesku alternatīvu ātras copes izveidei, kas somā neaizņem daudz vietas, un to ir iespējams saņemt lielveikalos, komplektiņā ar kādu labu stikla pudeli. Tiesa, tas var izmaksāt dārgāk kā parasta zeķe vai speciālie copēm paredzētie sūklīši, bet tas nenozīmē, ka kāda nevar vienkārši pajautāt!
Par ko es runāju? Par tīkliņiem, kuri paredzēti pudelēm! Un tā es divus virpināju, virpināju, līdz brīdim, kad sapratu, ko esmu savirpinājusi..
Es nezinu, kā darbojas aplikācijas bilžu izvietošana, tādēļ uzrakstīšu soli pa solim, kas jādara! Rezultāts mani vairāk kā apmierināja un darbojas labāk par jebkuru zeķi!

1. Es iesaku 2 šos tīkliņus maksimālai noturībai. Vienu ieliekam iekšpusē otram.
2. No viena gala sākam veidot virtulīti - virpinam tīkliņu uz leju.
3. Kad viss aizritināts līdz otram galam, lieko pārpalikumu nogriežam.
4. Gatavs copes virtulis!
5. Veidojam copi kā vienmēr, virtuli noliekam matu galos, aizlokam matus un sākam griezt virtuli uz augšu. Pats tīkliņš ir slidens, tomēr tas ir pietiekami ciešs, lai noturētu spurainus un biezus matus. Man slīdīgums šķita kā pluss, jo mati paši ātri izvietojās visapkārt virtulim un cope turējās bez sprādzītēm.

Lūk, ātrs risinājums un glābiņš netīriem matiem, karstai dienai vai vienkārši ērtai alternatīvai! Turklāt praktiski neaizņem vietu somā un daudz nesver!
Ceru, ka pasniedzu kādai ideju vai izglābu dienu, hehe :)
P.S. Izrādās, ka darba telpas apgaismojums ir katastrofāls, tādēļ bildes nav tās labākās! Atvainojos.

High school PART 3 - 12. klase, beigas

Atestāts saņemts, ļoti negribas rakstīt, bet nepabeigtu arī nevar atstāt. Iestādes nosaukumu neatklāšu, atestāts mani neapmierina, plānoju apelāciju. Prieks un laime man nav, palicis vien naids, vilšanās un nogurums. 


So...
12. klase - gads, kad ir zudusi jebkāda motivācija mācībām un nākotnei. Gads, kurā tika izpildīti labi ja 3 mājasdarbi visa gada laikā. Gads, kad man bija vienalga par VISU. 10. klase bija iepazīšanās laiks, 11. klase adaptācijas, 12. klase nu jau bija tīras vienaldzības un samierināšanās laiks. 
Visa gada garumā nenotika nekas cits kā tikai tas, kas turpmāk tiks rakstīts. Ar to es domāju, ka nekas cits savādāks vai interesantāks nebija. Jā, es atceros sarunas, jā, es atceros, kā viss notika. Nekas nav izdomāts! :D

Septembris. Ar katru gadu mana veselība pasliktinājās, arī septembrī es 2,5 nedēļas (ar starplaikiem) pavadīju mājās slimojot. Brīžos, kad es biju skolā, nereti bija svarīgas Skolēnu Pašpārvaldes sapulces (jo tagad es oficiāli skaitījos tās dalībnieks) ar sociālo pedagogu, arī mūsu sastāva starpā, un sapulces notika stundu laikā, jo starpbrīžos mēs nespējām paspēt izrunāt visu, kad tās notika ar sociālo pedagogu, kavētās stundas tika attaisnotas. Es uz sporta stundām tiku aptuveni 2 reizes mēneša laikā. Es biju vai nu slima, vai nu sapulcē. Pienāca oktobris. Man sākās problēmas ar muguru - sāpes jostas un krustu daļā staigājot, paskriet bija lielas grūtības. Savas slimošanas dēļ biju septembrī nopelnījusi vien 2 atzīmes. Jau septembrī biju pie ārsta, vizītes laikā arī pieminēju grūtības elpot skriešanas laikā, sāpes mugurā, bet tas nebija galvenais vizītes mērķis. // 11. klases krosa laikā gandrīz noģību, jo bija sajūta, ka trūkst gaiss, nespēju noskriet visu. Pēcāk sporta skolotājs teica, lai dodos pie ģimenes ārsta, uz ko atbildēju, ka tāda man nav un es uzreiz dodos pie speciālista, bet šobrīd, finansiālu apstākļu dēļ es nevaru vienkārši aizbraukt. Viņam par to bija pretenzijas. Godīgi pateicu, ka dodos uzreiz pie speciālistiem, jo 4. klasē ģimenes ārsts man diagnosticēja bronhītu. Tās pašas dienas vakarā, kad tika apmeklēts cits ārsts, man diagnosticēja plaušu karsoni ar ūdeni plaušās. Kopš tās reizes es labāk samaksāju vairāk un zinu, ka mani neviens neiebāzīs kapā. // Tātad, oktobris - skolotājs saka: "Tev ir nepietiekams apmeklēto stundu skaits, man tev jāliek nesekmīga atzīme par apmeklējumu."
Es viņam jautāju: "Kā? Kādēļ? Bet es neesmu neko bastojusi, man visas stundas ir attaisnotas."
"Bet man nepietiek apmeklēto stundu skaita, lai izliktu atzīmi!"
"Bet viss tak ir attaisnots.."
Papleta rokas un aizgāja. Vēlāk, nu jau pēc citas sporta stundas, es piegāju un jautāju: "Tātad, man būs nesekmīga atzīme par attaisnotajām stundām?"
"Bet es tev nevaru izlikt sekmīgu, tev nav vajadzīgās stundas."
"Bet es slimoju!"
"Un kāpēc tad tu tagad nesporto?"
"Jo es nevaru paskriet, man sāp mugura."
Vidus čakarēšanos es vairs no galvas neatceros, bet beigas bija šādas:
"Tad lai vecāki raksta atbrīvojumu."
"Bet jūs liekat nesekmīgu atzīmi par vecāku zīmēm, jo līdz šim man tādas ir bijušas."
"Tad atnes ārsta zīmi."
"Ārsts nevar man izrakstīt zīmi, ja nav zināma diagnoze, tādēļ es stāvu rindā un gaidu rezultātus."
"Ko tu muldi? Tādām muguras problēmām nav vajadzīgas nekādas pārbaudes, pietiek ar rentgenu."
"Nu, mani nosūtīja uz citu pārbaudi, tādēļ es nemuldu, un tieku uz viņu tikai ap janvāri. Bet ārsts nevar izrakstīt zīmi, jo nezina, kas man kaiš."
"Ar tevi mūžīgi ir problēmas!"
"Tad ko jūs no manis vēlaties?"
"Atnes zīmi par pusgadu un tev liecībā būs attaisnots bez atzīmes."
"Bet kā man to zīmi dabūt?"
*šajā mirklī skolotājs sita klases žurnālu pret galdu, sarkanu seju piecēlās un sāka ātrā solī iet prom* "Man ir apnicis, vienmēr ar tevi problēmas, iešu pie skolas vadības un tur arī domās."
"Nu droši, bet ko man šobrīd darīt? Jūs tad liekat nesekmīgu vai kā? Es gribētu zināt."
Un tad ar mani vairs nerunāja, aizgāja prom. Pēc stundas pie manis nāca skolas māsiņa, jautājot, kas man par problēmām. Es visu izstāstīju, teicu, ka ārsts neizraksta zīmi, ja neizina, kas man ir, uz ko māsiņa pamāja ar galvu un pateica, ka tā ir, jā. Tajā dienā biju stresā, jo domāju, ka atkal pret mani būs pretenzijas, problēmas, iekulšos nepatikšanās. 
Novembris. Tiku uz diagnozi. Manai mugurai šāda problēma: 


Respektīvi, nav tālu no diska trūces. Diska mīkstums izspiedies un spiež uz muguras smadzenēm un nerviem. Mani norīkoja uz ārstniecisko vingrošanu, tomēr līdz gada beigām nebija iespējas vingrošanu vēl apmeklēt. Saņēmu zīmi par visu pusgadu (septembrī sūdzējos par sāpēm, šī nav zīme ar atpakaļejošu datumu), aiznesu skolotājam, man pasaka, ka viss kārtībā, uz stundām varu nenākt, pusgadā attaisnots. 

Decembris. Pēdējā nedēļa, guļu mājās ar 38* temperatūru, drebuļi, galvassāpes, iesnas. Klasesbiedrene atnesa manu liecību. Atveru, skatos - sportā izlikts 5. No septembra divām atzīmēm. Šajā iestādē pusgada atzīmi izliek no minimums četrām. Es šokā, nezinu, ko ķert, ko grābt. Skolotāja vārdi - atnes zīmi par pusgadu, nebūs atzīme.
Janvāris. Par savu stāvokli uzzināju, ka nedrīkstu staigāt uz pilnas pēdas. Neko sliktu nedomādama, iegādājos platformas kurpes, melnas, ar aizvērtu purngalu, nekas kliedzošs, parastas augstpapēžu kurpes, ar ko ikdienā pa skolu pārvietoties. Vingrošana vēl netika apmeklēta, bet tika ieplānota tuvākā mēneša laikā. Finansiāli apstākļi. Protams, ka biju nesaprašanā un dusmīga, ka man ir izlikta atzīme par neko. Pirmā sporta stunda. Klasesbiedrenei bija problēmas ar ceļiem, arī viņa bija atbrīvota no sporta, apmeklēja fizioterapeitu. Skolotājs prasa viņai: "Kas tev ar zīmēm?"
"Zīmes nav, tikai čeki, bet apmeklēju ārstu."
"Skaidrs." *pievēršas man* "Kas tev ir?"
"Man tas pats kas klasesbiedrenei. Zīmes nav, bet ārstnieciskā vingrošana tūlīt."
"Atnes zīmi."
"Par ko?"
"Tu tak nekādu ārstu neapmeklē!"
"Apmeklēju gan!"
"Nu, kas tad tas ir par ārstu, kuru tu apmeklē?"
"Atvainojiet, bet man nav jāsauc vārds un uzvārds."
"Nu bet tu tak nekādu iestādi arī neapmeklē!"
"Ko? Es apmeklēju medicīnas iestādi ARS."
"Nu, bet to jau es prasīju!"
"Jūs prasījāt, kuru ārstu es apmeklēju... Tad man jānes zīme?"
"Nē."

"Starp citu, kādēļ man liecībā ir 5?"
"Kā, kādēļ? Tev septembrī bija divas atzīmes."
"Bet man bija attaisnots viss pusgads!"
"Kāds viss pusgads? Ko tu stāsti?"
"Apbrīnojami.."
"Jā, apbrīnojami gan, ka ar tevi vienmēr problēmas!"
"Nē, apbrīnojami ir tas, ka jūs neatceraties, ka man bija atbrīvots viss pirmais semestris un jūs teicāt, ka atzīme tur nebūs!"
"Tev bija zīme?!"
"Jā, man bija zīme!"
"Tad man tagad jābrauc mājās, jāmeklē tava zīme!"
"Brauciet un meklējiet, jo zīme man ir un atzīmei tur nav jābūt!"
*skolotājs aiziet. pēc 5 minūtēm atgriežas no sava kabineta ar nopūtu un manu zīmi rokās.*
"Jā, zīme tev ir. Bet skolas vadība lika izlikt atzīmi. Tad nodošu vadībai un tālāk risināsiet."
"Droši. Jūs teicāt, ka atzīme tur nebūs, gribu zināt, kādēļ tad tur pēkšņi tāda ir."

Nākamā stunda, vadība mani izsauc uz `sēdi`. Sēdē piedalījās pamatskolas un vidusskolas mācību pārzine Edīte un sākumskolas mācību pārzine Lillija. Lillija prasa: "Nu, kas tev tur par problēmām?"
Es izstāstīju pilnībā visu situāciju, kas bija, kas notika. Tā laikā Lillija sēdēja man pretī un smējās par mani. Viņa teica, ka taisnība ir skolotājam, ka es esmu izgudrojusi pusi tā stāsta (viss tas, ko jūs lasījāt), 5 tur obligāti jābūt, jo ir nelikumīgi neizlikt atzīmi, ja kaut viena ir bijusi. Edīte visu sēdi tikai klausījās manī, vismaz ļāva izstāstīt, kamēr Lillija smieklos teica, ka pati pie visa esmu vainīga. Uz jautājumu, vai man tiešām ir jāapšauba viss, ko saka mans skolotājs un jāprot izzīlēt no plaukstas, ka man melots tika atbildēts tas, lai neizdomāju muļķības un visiem ir skaidrs, ka atzīme bija jāizliek. Protams, pastāstīju arī par savu muguras stāvokli, ka nedrīkstu sportot, jo man ļoti sāp, pastāstīju, ka apmeklēšu vingrošanu. Man prasīja, vai man būs zīme arī par visu otro semestri. Es teicu, ka nezinu vēl, bet zīme noteikti būs, kaut uz mazāku periodu. Man teica, lai nāku, kad man būs visas zīmes par otro semestri, lai viņi var veikt zvanu uz augstākstāvošajām amatpersonām vai ko citu. Pateicu uzredzēšanos, cēlos augšup no krēsla un sajutu asas sāpes mugurā. Kājās man bija melnās kurpes. Edīte ērtāk iekārtojās savā krēslā, (es nemeloju) nolūrēja uz mani un nicinošā balsī sāka runāt: "Vai tad tu vispār drīksti tādās kurpēs staigāt? Tu nezini, ka, ja sāp mugura, drīkst staigāt tikai uz pilnas pēdas? Tavs ārsts vispār zina, kādos apavos tu staigā?"
Es pacēlu uzaci, pateicu, ka ārsts par visu ir informēts un izgāju no kabineta. Sajūta bija tāda, ka sporta skolotājs ir sūdzējies aptuveni tā: "Es izliku pieci, bet viņu neapmierina atzīme. Gribēja labāku.", jo sarunas laikā Lillija arī pieminēja, ka man tur augstāka atzīme nekādīgi nesanāk.
Šokā pavadīju atlikušo dienu, jo nesapratu, kā var ņirgāties par skolēnu viņa acu priekšā un vēl pārmest par to, kādos apavos staigā. 
Sāku apmeklēt vingrošanu, izstāstīju, kas notiek skolā, lēnām sāka palikt labāk. Zīmi saņēmu vien uz 2 mēnešiem. Paturēju prātā, ka man ir jāiet pie vadības, kad man ir visas zīmes. Skolā izvairījos no jebkāda kontakta ar vadību (neviens no vadības man nepasniedza mācību stundas, nebija nekādas saistības), neskatījos virsū, ieturēju neitrālu pozīciju, jo negribēju izsaukt vēl lielāku uguni uz sevi. Vēstures stunda, starpbrīdī sākās SP sapulce. Nolēmām, ka tā ir pienācīgi jāpabeidz, gāju ar savu klasesbiedru informēt skolotāju, ka x,y,z un q nebūs stundā, jo notiek sapulce. Gaitenī gāja Edīte. Klasesbiedrs pateica labdien, es, kā vienmēr, gāju malā, neskatījos virsū. Edīte apstājas gaiteņa galā, pagriežas un jautā: "... kas tev notiek ar zīmēm?"
Pagriežos un atbildu: "Man vēl nav visas zīmes, jūs teicāt, lai nāku, kad būs viss."
"Bet kas tev tagad ir ar viņām?"
"Man ir atbrīvojums par februāri un martu."
"Tad kādēļ tu nenāci?!"
"Bet jūs teicāt, lai nāku, kad ir viss!"
"Ko tu stāsti? Es teicu, lai nāc, kad ir zīmes!"
"Nu, tieši tā, kad ir visas zīmes!"
"Tev vajadzēja nākt!!"
*es pagriezos, nespēju vairs izturēt, atmetu ar roku un gāju uz klasi* "Nu ja, tu jau vienmēr par visiem labāka!"
"Jā, jā!"
(aizmirsu piebilst, teikumi ar izsaukuma zīmēm ir pacelts tonis, gandrīz kliegšana.)
Dodos atpakaļ, mani peķšņi izsauc uz vadības sēdi. Šoreiz kabinetā sēž Lillija, Edīte un matemātikas skolotāja, kura visu laiku šausmās kratīja galvu. Sēde notika paceltos toņos, uz mani klaigāja par to, ka esmu bezgalīgi nekaunīga, rupja un riebīga, kā es tā atļāvos! (pirmajā sēdē es biju tā, kura sēdēja, knapi runāja un bija laipna, pēkšņi es biju milzīgs monstrs). Viss iekšēji vārījās, mutē strauji tika kožļāta košļene, kuru es nepamanīju, jo biju atkal nesaprašanā, kādēļ uz mani tiek kliegts un tieku apsaukāta. Beigās arī dabūju par to, ka košļāju kaut ko. 
Piecēlos un vienkārši izgāju no kabineta, atpakaļ uz sapulci. Pēc 2 minūtēm atnāca Edīte un teica, ka mēs nedrīkstam vadīt sapulci, jo ir stunda un mums nav tādu privilēģiju. Šāda tipa situācija notika visu pusgadu, kur biju es, tā vienmēr Edītei bija kaut kas iebilstams vai kaut kas viņai nepatika. 
Tas bija mans pēdējais piliens, drebošām rokām un panikā devos pie klases audzinātājas, vaicāt, ko vadība par mani runā, ka esmu pelnījusi tādu attieksmi triju gadu laikā, kas notiek ar sportu utt. Kāds pārsteigums - klases audzinātājai netika nekas teikts. Nepietika ar to, ka sporta skolotājs nebija neko teicis vadībai par manu situāciju pirmajā semestrī, nepietika ar to, ka es tiku nostādīta muļķes lomā, ka esmu visu izgudrojusi, pat klases audzinātājai neviens neko nepateica. Cilvēkam, kuram būtu jāzina, kas notiek ar viņa audzināmo klasi. Mana krūzīte bija pilna, devos pie sociālā pedagoga, jo jutos bezpalīdzīga un iedzīta stūrī. 
Izstāstīju pilnībā visu, visus dialogus, visas sēdes, visu situāciju. Kas atklājās - ir nelikumīgi izlikt atzīmi no divām, mana zīme ir derīga, vadība ir rīkojusies nepareizi. // Kopš decembra brīvdienām izjutu trauksmi jeb angliski saukto anxiety. Galva pulsē, rokas trīc, auksti, nāk vēmiens, sāp vēders, iekšējas bailes un panika, gribas raudāt. // Izrādījās, ka es neesmu neko izgudrojusi, man ir taisnība. Vadība par mani ir ņirgājusies, pārmetusi par sīkumiem. Bet tajā laikā es vēl aizvien baidījos, ka tikai man nesanāk vēl lielākas problēmas, neļāvu soc. ped. rīkoties un tikt galā ar šo situāciju. Pagāja laiks, vadība vēl aizvien man nelika mieru un pamanījās ko pateikt. Došanās uz skolu vēl nekad nebija bijusi tik ļoti riebīga. Neviens manu situāciju neizprata skolā, ģimene bija informēta. Pagāja laiks. Bija klusums. Pienāca pēdējie mēneši. Devu zaļo gaismu soc. ped. rīkoties un tikt ar to galā, jo biju emocionāli izžmiegta un nu jau bija galēji vienalga vai mani izmet no skolas vai arī vēl ko pasaka. 

Klasesbiedri mani sāka neciest, jo es izsaucu čīkstuļus par viņu problēmām. Notika pēdēja zvana, izlaiduma plānošana, daudzi sūdzējās, ka negrib darīt to, kādēļ jādara tas? Un es skaidri un gaiši pateicu - negribi, nedari, nemaksā! Ja tik un tā darīsi, nečīksti par to!

Pēdējās dienas pagāja baigi nejēdzīgi! :D Bet pēdējais zvans bija kronis visam, mm. Kā Jūs atceraties savu pēdējo zvanu? Kā skaistu pasākumu ar ziediem, skolotāju apsveikumiem? Es to atceros šādi - dienas sākumā bija obligāti jāapmeklē 4 mācību stundas. Ierados skolā un ar citiem kopīgi nosēdēju vienā telpā neko nedarot 4 stundas. Tad devāmies uz savu `pasākumu`. Mūs aizdzina prom no ieejas, jo bija jāiet uz citu skolas galu. Tad haosā apgājām apkārt skolai uz sākotnējo ieeju. Tur mūs sagaidīja 2., 3. un 4. klases ar papīra locījumiem un `rotaļām`. Devāmies uz zāli. Zālē no 22 skolotājiem bija ieradušies aptuveni 13 vai 15. Mūsu pēdējā zvana ceļš, kurš parasti tika darināts no ceriņiem, bija neesošs, tā vietā pie ieejas stabiem bija novītušas pienenes. Pāris minūtes pasēdējām zālē, devos mājās. Sapratu, ka uz izlaidumu es nevēlos doties. Visu dienu pavadīju nejaukā garastāvoklī, jo jutos vīlusies un nešķita, ka pēdējais zvans bija svētki, drīzāk obligāts pasākums, kurā bija tikai formalitātes, nekādas sajūtas, ka ir PĒDĒJAIS ZVANS!

Eksāmenos mūs spieda dāvināt puķes eksāmenu novērotājiem. 
19. jūnijs, saņemu zvanu no klases audzinātājas: "Sveika! Tu nebūsi izlaidumā?"
"Es jums pirms mēneša jau teicu, kādēļ jūs man zvanat?"
"Es vienkārši domāju, varbūt tu pārdomāsi un būsi."
"Ja es pārdomātu, būtu teikusi. Neredzu nevienu iemeslu, kādēļ lai es ierastos uz izlaidumu. Uzredzēšanos."

Pēc minūtes pārzvanīju, jo domāju, ka vadība lika audzinātājai man zvanīt. 
"Jums vadība lika man zvanīt?"
"Nē, es pati zvanīju. Arī X zvanīju, viņš arī nebūs."
"Kāds man sakars ar X?"
"Nekāds, nekāds. Uzredzēšanos."

20. jūnijs. Zvans no direktores. // Es atestāta saņemšanas dienā strādāju, par to informēju vadību jau 27. maijā. Man teica, ka ierasties pakaļ atestātam citā dienā nav iespējams un vienīgā iespēja to saņemt ir tad, ja māte nāk tam pakaļ. Formalitāšu dēļ, nekā vairāk par mammas personas kodu manā dzimšanas apliecībā īsti nav, kas pierādītu, ka esmu viņas meita, tādēļ direktore teica, ka man jānāk ar māti uz skolu, lai viņa zina, kam atdot atestātu. Uz jautājumu, kādēļ nedrīkst nākt pakaļ atestātam citu dienu, atbilde bija šāda - "Es braucu atvaļinājumā un neviens cits nav tiesīgs tev izsniegt atestātu." //
"Labdien. Klases audzinātāja teica, ka tu nebūsi uz izlaidumu. Vai tā ir taisnība?"
"Tā ir taisnība."
"Vai tu atceries mūsu sarunu, ka tev jānāk ar mammu uz skolu?"
"Mamma būs 5. jūlijā ar manu dzimšanas apliecību pēc atestāta."
"Tātad, dokumenti tev būs sakārtoti?"
"Es tikko pateicu, kas būs ar dokumentiem."
"Kad tu pateici?"
"Tikko."
"Ko tu pateici?"
"Es pateicu to, ka mamma būs 5. jūlijā ar manu dzimšanas apliecību pēc atestāta."
"Tātad dokumenti būs sakārtoti?"
"Bet vai tad jums nepietiek ar dzimšanas apliecību?"
"Zini, ko. Lai tev jauka dzīve." *nomet*

Pēc divām dienām nomainīju savu telefona numuru. Ne reizi mēneša laikā nebiju kontaktējusies ar klasesbiedriem par izlaiduma plānošanu vai jebko citu ar to saistītu, nebiju samaksājusi par izlaiduma izdevumiem, tādēļ nesapratu, kādēļ man vēl jautā, vai tiešām būšu izlaidumā. Sazinājos ar X puisi, klasesbiedru, kurš arī nebija izlaidumā.Viņam direktore neuzdeva jautājumu, vai tā ir taisnība, ka nebūs izlaidumā. 
Mamma sazvanīja mācību daļu, jo pēc atestāta arī netika. Viņai tika pateikts, ka nav nekādu problēmu atestātu saņemt citā dienā, viss ir kārtībā! // Es ceru, ka tagad saprotiet, ar ko man visus 3 gadus nācās saskarties - identiska situācija bija arī iepriekšējos gadus. Kad es ko pajautāju vai pateicu, tiku nosodīta un nostādīta par muļķi, ko es iedomājos! Bet kad jebkurš cits ko pajautāja, tad viss notika kā biju jautājusi. // 
Nu, lūk, šodien atestātu saņēmu. Viss ir beidzies. Uzspridzināt skolu vairs negribas, palika vieglāk, ka par šo situāciju zina arī citi, jo nekad nebiju tik melna vai vainīga kā mani mālēja un kā viss tika pārvērsts. Esmu izlaidusi pāris detaļas un situācijas no visiem gadiem, bet vairs nav pat spēka par šo rakstīt. Ja ir kādi jautājumi, droši uzdodiet, atbildēšu. Slēpt man nav ko! Vairs jau noteikti nē. 
Smieklīgi gan man šķita tas, ka pēkšņi visi bija atvēruši savas ačteles un runāja par to, ka skola tiešām ir slikta, notiekošais ir haosā un tā tas nedrīkst būt. Tika runāts par visu to, ko es teicu 10. un 11. klasē vien no saviem novērojumiem. Tajā laikā visi mani sauca par cacīgu rīdzinieci, kurai sakāpis galvā, tagad visiem viss atvērās. Nokrita rozā brillītes. Es atvainojos par kļūdām, neskriešu tagad pāri šim visam. Iespējams vēlāk papildināšu kaut ko, ja atcerēšos, bet uz doto mirkli  cenšos visu paslēpt dziļi sevī, lai vairs nenāktos atcerēties. Uz jautājumu, kādēļ es to vispār rakstīju, ja viss jau ir beidzies, atbilde ir pavisam vienkārša - palika vieglāk. Nejūtos vairs viena kā pirksts šajā situācijā. 

Alga, vai tā esi Tu? Par skopumu un šopaholismu.

Labvakar! Kas sākotnēji tika izplānots kā laicīgs izbrauciens uz Rīgu un ātra atgriešanās mājās, nu ir pārvērtēries par 5 stundu šopings un laiska klejošana pa centra veikaliem. BEIDZOT esmu mājās ar pusdienu šķīvi sev priekšā un iekšējām pārdomām.
Redziet, ar naudu es protu rīkoties, to saņemt man nu ļoti patīk! Bet tērēt? Man vienmēr ir par maz, lai es bez sirdsapziņas pārmetumiem varētu iziet no veikala vai brīvi iepirkties. Pat tā, kas man nepieciešams, nopirkšana dažreiz sagādā sirdssāpes. Mana pirmā alga (jocīgi, ne?), mazais naudas žūksnītis... Kas to būtu domājis, ka nauda, sajūtot veikalu atmosfēru, metaforiski sadeg turpat makā!
Šobrīd sēžu un domāju, kas ir tā īstā recepte divām slimībām reizē - skopumam un šopaholismam? Un es nejokoju par skopumu! Izdot 3ls par vienkrāsainu, parastu maiciņu uz lencītēm?! JŪS JOKOJAT??? Par šopaholismu arī nejokoju - ak jel, jaunas drēbes, kurpes, somas, aksesuāri!!! Vēl, vēl un vēl. Vairs nepaiet diena normāli, ja nepaeju garām veikalam un nedomāju `ū, varbūt man vajag šo? Nu, tas nekas, ka man jau ir, varbūt tomēr?`
Eh, lūk skopuma un šopaholisma rezultāts aka mani šodienas pirkumi bez cenzūras:



Es nebūšu nedz liekulīga, nedz arī melošu! Kad runa ir par apaviem, mans skopums izlido cauri griestiem. Es nesaskatu JĒGU maksāt 20 latus par sezonāliem apaviem (man apnīk gan drēbes, gan apavi, tādēļ neesmu taupīgs vairāku sezonu lietotājs), kuri var saplīst un tad raudāt gaužas asaras. JĀ, apavus es pērku tirgū. Un pirms kādam mati saceļas stāvus - virs manas darba vietas ir glauns, skaisti iekārtots apavu veikals, kurā identiski tādi paši apavi, kādus es iegādājos, maksāja 15ls. Tirgū es viņus nopirku par 8ls. Izdevīgi, ne? Attēlā viņi nebūs, es nesaprotu, kur esmu paspējusi tos noslēpt, bet atrādīšu savu otru pāri - ilgi kārotas wedge sandelītes. 


Uh, mana veikalu ķemmēšana sākās ar Origo apstaigāšanu un visu veikalu izokšķerēšanu. Beigās biju viesojusies Terranovā 4 reizes un 1 no tām iegādājos sev 2 legingus, citā reizē 1 mammai. Rozā un zaļi. Staipīgi, pieguļoši un ļoti ērti. Izmēriem es vairs neticu! Ak jā, nākamās bildes rozā bikses arī no Terranovas.


Kādēļ rozā Jūs jautāsies! Jo man tā pateica. Kādreiz mana garderobe sastāvēja no tumšām un melnām drēbēm (svīšana, diskomforts, depresija utt...), tagad beidzot ir pienācis laiks krāsainībai. Diemžēl, tā drastiski sliecas uz rozā pusi. Nākamā bilde Jūs šokes, hehe. Divi džemperīši no New Yorker. 


Laipni lūdzu savā apakšveļas atvilknē. Laikam uztvēru `meitenīgs` pārāk nopietni. 6 pāri skaistu, mežģīņainu apenīšu.
Caramelles tagad ir 50% atlaide visam. VISAM! t/c Origo. Izvilku visu, kas man patika no piedāvājuma un nopirku. Manā kontā - 2 rokassprādzes (es dievinu to sudrabaino ķēdīti), 2 pāri auskaru, 2 sprādzes, bobby pins! Un par to kopā samaksāju 7ls, kas normāli man izmaksātu 15ls.

Tā, lūk, beidzās mana 5h šopingošana. Mani secinājumi ir šādi - veikalos nav ko pirkt. Savam pakaļgalam nopirku pietiekoši daudz ko, savukārt augšpuse vēl aizvien paliek haosā un īsti neapģērbta! Vai nu kvalitāte neatbilst cenai (kopš kura laika savēlies, apšaubāma paskata auduma apģērbs ir nācis modē? Es ko esmu krasi palaidusi garām?) vai arī cena ir pārāk liela priekš tā, ko es varu sev personīgi uzšūt par knapi latu. 
Jauku Jums atlikušo vakaru un rītdienu, lēdijas! :)

Dzīve darbā #3


Hehē, pagājis mēnesis, vēl aizvien esmu dzīva, tātad kaut ko daru pareizi! 

Atskatoties uz savu "ēdienkarti", varu secināt, ka dienas laikā man gribas ēst mazāk. Kādēļ? Jo esmu atradusi sev nodarbi ar ko diena paskrien ātrāk. Arī mirkoviļņu krāsniņu esmu veiksmīgi "atradusi" blakus esošajā restorānā, gan karsto ūdeni, bet šeit aptuvens atskats uz to, ko esmu pārsvarā ēdusi/ņēmusi līdzi uz savu darbu.

  • Salāti - gan mājās gatavotie, gan veikala pirktie. Pārsvarā tas ir bijis rasols ar desu vai krabju salātiņi, tomēr mājas gatavotie ir bijuši vislabākie. Mans ieteikums - nepērciet Maximas Kartupeļu salātus ar servelādi.
  • Maizītes - iecienīju gan gatavās trīsstūrmaizītes ar šķiņki, kas lieliski izlaupa no maka latu, gan pagatavotās mājas varianta parastās maizītes ar tādām pašām sastāvdaļām. Tostermaizes ar tomātiem bija ilgu laiku topā, mēneša laikā arī nepaslinkoju un pagatavoju siltas karstās tostermaizes ar sieru.
  • Rīsi un griķi ar gaļu vai cīsiņiem un mērci - vislabāk man garšoja griķi ar cīsiņiem, jo tie nesaķep tik ļoti un saglabā savu `konsistenci`. Rīsi ātri  palika sausi,turklāt auksti negaršo tikpat labi cik griķi. Piebildīšu, ka no gaļas esmu gandrīz atteikusies, bet ja to lietoju, tad tikai vistas, arī cīsiņi ir tikai ar vistas gaļu.
  • Tortilla ar pildījumu - sākotnēji vēlējos lavašu. Kad man pasniedza tortillu un pateica, ka lavaša pildījums ir ledusskapī, nedaudz apstulbu. Ātrajiem lavašiem lielisks aizstājējs ir tortillas apaļās plāksnītes. Pildījumam bija vistas gaļiņa ar pāris dārzeņiem un kaut kādu sarkano mērcīti, kam iespiedu pa vidu vēl savu majonēzīti. Aizbraucot līdz darbam, tortilla ir jauki iesūkusies un ir gardas brokastis vai pusdienas.
  • Spagetī makaroni ar sieru, tomātu pastu - šādi brīnumi jau sāka rasties, kad atklāju, ka drīkstu palūgt, lai uzsilda man pusdienas. Nekas nav tik lielisks kā siltas pusdienas, mm..
  • Kuskuss ar cīsiņiem - neesmu milzīga kuskusa fane, tomēr tam nav ne vainas. Jaucu ar uzkodu mērci, tomēr situācija tāda pati kā ar rīsiem - ātri paliek sausi un grūti ēdami auksti. Ļoti, ļoti sātīgs ēdiens priekš manis, otrreiz nemēģināju.
  • Zemenes - dārza zemenītes tās pašas labākās. Lieliska saldo kārumu alternatīva!
  • Krekeri/cepumi - pie tējas vai kafijas kalpoja kā uzkoda dienas laikā.
  • Tēja/kafija - pārsvarā piparmētru tēja! Kad tā sāka apnikt, pievērsos karameļu tējai, tomēr tā nav īpaši garda vairs. Kopš reizes, kad dienā izdzēru aptuveni 0.75l kafiju, neesmu to vairs termosā ņēmusi līdzi. 
Nu, aptuveni tā. Zinu, ka īpaši veselīgi man te neiet, bet jebkurā gadījumā dažādas šo ēdienu kombinācijas ļauj pietiekami labi paēst un justies lieliski dienas laikā. Es vēl aizvien cīnos ar kondicionieri un nezinu, kā lai ar to sadraudzējas. 2,5 nedēļas no kondicioniera man bija pilnībā sausas acis visu dienu, līdz ar to skatījos uz cilvēkiem kā aziāts ar sažmiegtām acīm, tomēr tas nu ir pārgājis. Tagad vienīgā problēma ir piemērots apģērbs, nevar saprast dažreiz, vai uz darbu doties mētelī, zeķēs, siltajā rudens jakā?! Katra diena kā mistērija, aizbrauc, apsēdies, pagaidi pusotru stundu un skaties, kāds pārsteigums iekritis! Kamēr ārā ir +30, tikmēr es sēžu ziemas vestē, zeķēs, kedās un vēl malkoju tēju. 

Gan kādai būs radusies kāda ideja, ko paķert sev līdzi uz darbu pusdienām. :) Man ar to ēdiena plānošanu iet pašvaki, jo neprotu saplānot savu personīgo laiku vēl tā īsti, jo mājās ierodos ap pus11, varbūt paēdu, ieskrienu dušā un lienu čučēt. Savukārt brīvdienās atpūšos pilnas programmas ietvaros un tad saprotu, ka ne esmu izdomājusi, ko pēc tam ēst darba dienā, ne kādu tēju dzert! Tā lūk. Jauku dienu, dāmas! 


Tā smagi un nopietni vienlaicīgi?

Pēdējo daļu par vidusskolu gaidiet ap 7., 8. jūliju, jo vēlos izvairīties no riska nesaņemt atestātu vai arī uzklausīt kādus draudus no skolas puses, jo mans blogs jau vairs nav daudziem noslēpums.
Par dzīvi darbā updeits būs šīs nedēļas viducī.

Šobrīd man reāli nav laika rakstīt, jo esmu vai nu darbā, vai nu izbaudu miega mirkļus mājās, kā arī esmu pateicīga par katru mirkli ar mīļoto cilvēku. Skatos kādu Tag rakstu virzienā, varbūt Jūs ko gribat zināt par mani? 

Vasara skrien vēja spārniem, gaidu savu pirmo algu, pirkumus un tad jau arī atstāstu! Nodarbinu sevi ar veļas gludināšanu, kucēna audzināšanu un doktora hausa seriālu no pirmās sezonas - tā arī paiet mana brīvdiena, atskaitot slaistīšanos pa gultu un lielu daudzumu miega. Manas muguras problēmas ir atgriezušās, diskomfortu sagādā arī sēdēšana, tādēļ ir tā pašvaki. 

Dažbrīd šķiet, ka radošais avots izsmelts un trūkst ideju, tomēr tā nebūt nav, izlikt sevi kā uz paplātes vienmēr varu un dalīties savas dzīves iespaidos ar Jums man nesagādā problēmas, tādēļ pazudusi noteikti neesmu! :)